ویژگی های یک دندانپزشکی خوب

برای مراجعه به یک دندانپزشکی خوب باید به نکاتی توجه کنید که عبارتند از: ( دندانپزشکی دکتر میثم محبی بهترین دندانپزشکی در پاسداران )

 

دکتر محبی ایمپلنت
( دندانپزشكى دکتر میثم محبی رسا )

 

اتاق انتظار برای مراجعین:

در نظر گرفتن دو اتاق جداگانه برای کودکان و بزرگسالان و قرار دادن وسایل بازی در اتاق انتظار کودکان تا در مدت انتظار برای ویزیت سرگرم شوند.

سرویس بهداشتی:

باید برای مراجعین بزرگسال و کودک دو دستشویی مجزا با کلیه امکانات روشویی، مایع دستشویی و… در نظر گرفته شود.

پذیرش:

این مکان باید درست روبروی در ورودی قرارگیرد و فضای کافی برای مراجعین را فراهم کند تا بتوانند پرونده خود را تکمیل کنند همچنین منشی پذیرش باید فضای کافی برای بایگانی پرونده ها را داشته باشد.

فضای درمانی:

این فضا از یک اتاق مخصوص دندان پزشکی، یک اتاق عکسبرداری،لابراتوار و اتاق استریل لوازم دندانپزشکی تشکیل شده است.

لوازم مورد نیاز مطب یک دندانپزشکی خوب:

انواع لوازم و تجهیزات مدرن برای کارهای مختلف دندان پزشکی باید در کلینیک دندانپزشکی موجود باشد.

( دندانپزشکی دکتر میثم محبی بهترین دندانپزشکی در پاسداران )

دکتر محبی ایمپلنت
( دندانپزشكى دکتر میثم محبی رسا )

 

بهترین ایمپلنت و کاشت دندان در پاسداران

منظور از ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که داخل فک بیمار قرار می گیرد و بعد از مدتی تاج دندان بر روی این تکیه گاه قرار می گیرد در واقع ایمپلنت جایگزین دندان های مصنوعی سنتی شده اند که به طور دائمی داخل فک قرار گرفته می شوند.

شاید شما در دسته افرادی قرار دارید که به دلیل مصرف دخانیات، خوردن چای یا قهوه، وراثت و… دندان های زرد و کدری دارید و تمایل دارید به هنگام لبخند زدن دندان های سفید خود را به نمایش بگذارید کامپوزیت لمینت و بلیچینگ دو روش برای سفید کردن دندان ها می باشند.

روکش های کامپوزیتی به آسانی بر روی دندان قرار می گیرند و کدری، لکه و شکستگی دندان را پوشش می دهند لمینت سرامیکی هم مانند کامپوزیت می باشد اما کامپوزیت ها در یک جلسه بر روی دندان ها قرار می گیرند. یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان بلیچینگ است که یک محلول ویژه ی سفید کننده و برطرف کننده لکه های دندانی می باشد که توسط دندان پزشک برای دندان ها استفاده می شود.شما با حضور در یک دندانپزشکی خوب می توانید از تمام این خدمات بهره مند شوید.

مراحل ترمیم و پرکردن دندان چگونه است؟

زمانی که دندان بخشی از ساختار خود را به دلایلی از دست می دهد پزشک در ابتدا بخش های پوسیده شده دندان را از بین می برد سپس اقدام به ترمیم و پر کردن دندان می کند و برای پر کردن دندان از یک آلیاژ فلزی یا کامپوزیت همرنگ دندان استفاده می کند. پوسیدگی دندان در 7 مرحله اتفاق می افتد که عبارتند از:

1. دندان هیچ مشکلی ندارد

2. در مینای دندان پوسیدگی کمی مشاهده می شود

3. پوسیدگی مینای دندان گسترش پیدا می کند

4. مینای دندان به طور کامل از بین رفته است

5. عاج دندان درگیر پوسیدگی شده است

6. دندان به طور کامل در تمام قسمت دچار پوسیدگی شده است.

شماره 5 و 6 نیاز به ترمیم دارد و شماره های قبل از آن بسته به فعال بودن پوسیدگی توسط دندانپزشک اقداماتی برای درمان آن صورت می گیرد.

( دندانپزشکی دکتر میثم محبی بهترین دندانپزشکی در پاسداران )

 

دکتر محبی ایمپلنت
( دندانپزشكى دکتر میثم محبی رسا )

 

 

کشیدن و عصب کشی دندان

شاید شما هم گرفتار دندان درد شده باشید و ترجیح بدهید دندان خود را به طور کامل بکشید اما پزشکان متخصص توصیه می کند تا جای امکان عصب های دندان درمان شود زمانی که پوسیدگی و عفونت دندان گسترش پیدا می کند و پالپ دندان هم درگیر می شود راه حل اول درمان پالپ دندان است تا بتوان دندان طبیعی را حدالمقدور حفظ کرد در این صورت از عقب نشینی و تحلیل لثه ها جلوگیری به عمل می آید.

اما گاهی اوقات برای حفظ دندان های دیگر و جلوگیری از گسترش عفونت دندان پزشک به شما می گوید که کشیدن دندان راه حل مناسب تری است. برخی از افراد به دلیل این که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند یک لایه نازک از غذا بر روی دندان های آنها ایجاد می شود که به آن جرم دندان می گویند.

به این جرم دندان پلاک میکروبی می گویند که بیشتر در قسمت اتصال دندان به لثه و ریشه دندان ایجاد می شود چنان چه به سرعت فکری برای آن نکنید در طولانی مدت سبب پوسیدگی ریشه و مینای دندان می شود.

دکتر محبی ایمپلنت
( دندانپزشكى دکتر میثم محبی رسا )

 

بهترین ارتودنسی دندان در پاسداران

ارتودنسی دندان یک روشی برای اصلاح محل قرار گیری دندان ها و منظم و مرتب کردن دندان ها می باشد. یکی از وسایل رایج برای ارتودنسی دندان براکت های فلزی می باشد که داخل دهان قرار می گیرند. براکت های به کار گرفته برای ارتودنسی دارای انواع گوناگونی هستند

مانند: براکت های فلزی، براکتهای سرامیکی، براکت های پشت دندانی و… هزینه ارتودنسی با توجه به شرایط دندانی و سن افراد متفاوت است اما نرخ معمول ارتودنسی بر فک 12 میلیون تومان می باشد. شما با مراجعه به یک دندانپزشکی خوب و معتبر می توانید کلیه ی خدمات گفته شده را با تعرفه های مشخص دریافت کنید.

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشین…

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشین…

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشین…

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست